Strona główna » Elektroniczny bilet miesięczny (EM-Karta)

Elektroniczny bilet miesięczny (EM-Karta)

Proponujemy Państwu aktywne korzystanie z tzw. EM-Karty, dzięki której znacznie usprawniony zostaje proces sprawdzania ważności biletu przed podróżą.

EM-karta pasażera jest plastikową, zbliżeniową kartą chipową zawierającą wszelkie informacje dotyczące jej posiadacza. Prawidłowo zaprogramowana i odczytana przez bileterkę karta uprawnia do przejazdu autobusami kursowymi naszego Przedsiębiorstwa. Każda karta jest imienna, a dzięki wymiarom standardowej karty (np. płatniczej) możemy ją mieć zawsze przy sobie.

Po wejściu to autobusu wystarczy przyłożyć zaprogramowaną EM-Kartę do czytnika tzw. bileterki, która sygnałem dźwiękowym potwierdzi ważność biletu – i można ruszać w podróż!

Instrukcja korzystania z EM-Karty

  • Po wejściu do autobusu należy przyłożyć EM-Kartę do czytnika bileterki na około 2 sekundy. Bileterka potwierdzi akceptację biletu pojedynczym sygnałem dźwiękowym.
  • EM-Karta ważna jest z biletem papierowym lub paragonem fiskalnym, który należy mieć ze sobą na czas podróży.
  • Jeśli korzystasz z biletów ulgowych, podczas kontroli musisz okazać także dokument uprawniający Cię do przejazdu ulgowego.
  • Swoją pierwszą EM-Kartę do biletu miesięcznego otrzymasz po wpłaceniu kaucji w wysokości 15 zł. Jeśli zrezygnujesz z EM-Karty, otrzymasz zwrot powyższej kwoty – oczywiście pod warunkiem, że nie zniszczyłeś swojej EM-Karty w trakcie użytkowania.
  • Ponowne wydanie EM-Karty w przypadku zagubienia, uszkodzenia lub zniszczenia wiąże się z opłatą w wysokości 20,00 zł.
  • W przypadku pytań i wątpliwości zawsze możesz zwrócić się o pomoc do naszych kierowców i kasjerów.

Kasa biletowa:
+48 75 744 61 09 

Do pobrania:

Skip to content